11 November 2012

BELLE DE JOUR


Hey guys,
I wanted to apologize for not keeping you updated with my daily outfits, however, I've been pretty busy with uni. I had an exam this past week which fortunately went well- so I'm glad I'm finding time to post these photos from a few days ago. As you may have noticed, I have been so into khaki this season. In this post, I'm wearing an oversized shirt pairs with pu trousers which are both purchased from Zara. I love the details of this shirt, especially the gold skull-shaped buttons which I didn't get around to photographing. I'm thinking this outfit would look better with some sort of necklace, agreed?


Have a wonderful evening
Lots of love,
L

P.S. Today is my BFF's birthday. I wish her all the best and am truly sorry I could not be in Tirana to celebrate 

 I was wearing:
Zara shirt
Zara pu pants
Stradivarius necklace
Cycle fur vest
Gucci pumps
YSL Belle de Jour clutch


:(

47 comments:

 1. hi there, I really like your Blog and I want to give you an advice. I think it would be better if you change the font you use and the color to make something more classy or girlish. I hope i explained myself because I think it would look much more attractive. I love all your posts and you are absolutely amazing.

  ReplyDelete
  Replies
  1. In fact I was planning to make some changes. Thank you for your advice, I will take it under consideration :)

   Delete
 2. I really like your fur vest. Keep going...Love your style

  ReplyDelete
 3. me duket sikur ne shqiperi mjafton te kesh nja dy canta firmatoo dhe behesh blogger me nam. Esht shume kollaj te biesh ne sy me te tilla aksesore perderisa 95% e popullsise nuk i ka, cestja eshte ke apo nuk ke stil. E kam pare disa here blogun tend dhe sinqerisht nuk me ka shtyre kurioziteti te shoh postet e tua rregullisht. Ka njerez qe vishen me hm dhe zara dhe qe kane me shume stil se ti

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nuk e kuptoj, kjo parafolesja pse e gjen veten te komentoje tek blogu i Lornes kur nuk i pelqen dhe i duket si "nje nga te shumtet" ose si blogu i "nje vajze qe ka ca canta firmato"? Si nuk mesuan njehere shqiptaret qe mos kritikojne e gjykojne kot sa per te thene fjalen e keqe??? Si nuk thoni "ua sa bukur bravo" se nuk do mend te teperta qe ta kuptosh cfare eshte e bukur dhe cfare jo! Kjo "thjeshtesia" qe populli kerkon te gjithcka ben per te vjelle! Duhet medoemos te vishet H&M qe ti beni komplimenta??? Lorna atehere kur te jesh para dickaje me te shtrenjte dhe te duash ta blesh thuaj "jo se blej se nuk quhem blogger po e bleva"....a si s'ndryshoi njehere ky popull, por sido qe ti hipesh gomarit gabim do e kesh!

   Delete
  2. Mos e shif, ste detyron njeri

   Delete
  3. Ju falenderoj te gjithve per komentet pozitive, ashtu dhe per ato negative. Kritikat jane mese te mirpritura tek blogu, por do te doja te ishin pak me specifike e te elaboruara ne menyre qe mos te shkojne pertej kritikes dhe te marrin kuptim tjeter

   Delete
 4. Replies
  1. haha, shume koment i bukur. Faleminderit :)

   Delete
 5. Lorna you look great :) I like your your style. I disagree with previous comments coz your clothes are not all made by famous designers. I mostly like your style and way you combine colors. Also, you are so sweety.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me too. I agree with you. I like the way she presents her ideas. I think she is somehow unique as an albanian blogger. Im looking forward to see your new posts Lorna. Keep going...

   Delete
  2. Faleminderit, me motivoni shume per te vazhduar perpara :)

   Delete
 6. I noticed there is something wrong with your Hermes bracelet :o

  ReplyDelete
  Replies
  1. I know, I didn't lock it properly. Luckily I noticed just in time. It would have been so sad losing it :/

   Delete
 7. Love your blog and I think it's so sweet of you to mention your best friends bd

  ReplyDelete
 8. Pretty nice... love the combo of green and black.. one of my fave

  ReplyDelete
  Replies
  1. thank you chriseda, I'm glad you like it

   Delete
 9. Love your layering----u look sooo gorgeous and fabulous babe!

  kisses
  xoThe Beckerman Girls

  www.BeckermanBitePlate.com

  ReplyDelete
 10. Sinqerisht mepelqen shume edhe nga veshja edhe nga thjeshtesia e komunikimit ( postet dhe komentet). Me pelqen gjithashtu qe nuk ngaterron qellimin e blogut tend me jeten personale( dmth te tregosh se ku kalove pushimet, cfare shtetesh ke shetitur etj etj) A mund te besh nje post ne lidhje me menyren si ti e mban trupin ne forme, pervec qe je e dobet duket sikur ke dhe nje trup te tonifikuar. Te lutem bej nje post ne lidhje me kete teme, nqs kjo nuk hyn ne jeten personale ;)) it would be very useful

  ReplyDelete
  Replies
  1. Je e para qe komenton per faktin qe nuk postoj mbi jeten personale, mendoj se kam bere zgjedhjen e duhur dhe te falenderoj qe e vure ne dukje :-) Me vjen shume keq te te zhgenjej qe nuk jam aspak e tonifikuar, nuk bej palester se ngushellohem me faktin qe nuk kam kohe (edhe po te kisha nuk jam shume e zellshme). Mundohem te jem me e kujdesshme me ushqimin, nuk jam nga ato qe ha vetem sallate dhe pule, ha ate qe me pelqen por mundohem mos te ekzagjeroj ne sasi. Ne dreke ha psh makarona, oriz, mish, ndonjehere dhe pizza, e rendesishme eshte qe ne darke te hash sa me pak, si psh sallate, kos ose fruta :)

   Delete
 11. Amazing outfit! :)
  Would you like to follow each other?!

  http://www.facebook.com/estilohedonico
  http://estilohedonico.blogspot.pt/

  xoxo

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you. It would be great following each other

   Delete
 12. Replies
  1. Thanks Monica :) I'd like to follow your blog

   Delete
 13. Love this chic look. The shirt and the fur vest are super chic. I'm a new follower to your blog. check out my blog and join:


  www.StyleDeLaCreme.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you for following. I'm happy to follow you too :)

   Delete
 14. Veshja pershtatet shume me stinen, por mundohu te perdoresh pak me shume ngjyra edhe pse jemi ne vjeshte.
  Ada

  ReplyDelete
 15. Na kenaqe me blogun Lorna. Presim te shohim me shume nga ty :)

  ReplyDelete
 16. vfmxaugt6

  Have a look at my web page :: Bad Credit Loans

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

accessorize (2) acne (1) alexander mcqueen (12) alexander wang (3) armani (1) ash (2) asos (8) authentic (1) balenciaga (10) balmain (1) bershka (1) bijou brigitte (1) biker boots (1) blugirl (1) braccialini (1) brandy melville (6) burrbery (1) butterflies (1) calzedonia (1) celine (4) chanel (5) clinique (1) coming soon (1) converse (1) cycle (3) dimension shoes (3) dior (2) dolce and gabbana (1) dondup (1) elisabetta franchi (1) etro (1) euro profumerie (3) europrofumerie (1) fake (2) falabella (1) fendi (1) ferragamo (1) forever21 (1) foundation (1) fragrances (1) galliano (1) gas (1) givenchy (5) gucci (6) guess (1) hair (1) hermes (8) hm (8) inlovewithfashion (1) ioannis hookipa (1) jeffrey campbell (2) jeggings (1) jones and jones (1) kerastase (1) lanvin (2) lipse (1) lornaslookbook (1) louboutin (3) louis vuitton (8) love (1) luisaviaroma (1) lupsy (1) mago (3) maison clochard (1) makeup (1) mangano (2) mango (9) marc jacobs (1) marella (1) met (1) met jeans (2) michael kors (13) miss selfridge (1) missoni (1) moschino (4) motel rocks (2) mytheresa (1) netaporter (1) neverfull (1) new look (1) office (1) philippe model (2) prada (4) pull and bear (3) queen's wardrobe (1) rare (1) ray ban (1) rayban (22) religion (1) river island (1) riverisland (1) sam edelman (1) shiseido (1) skin (1) skin care (1) sneak peak (1) solestruck (1) stefanl (1) stella mccartney (3) stradivarius (4) strategia (2) summer (1) tiffany (1) topshop (5) tutorial (4) ugg (1) unob (1) urban code (1) xetra (1) ysl (3) zara (31) zeara (1)